Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
Kontakt
Samorządowe Przedszkole nr 154 im. Janusza Korczaka
Strona głowna  /  Jadłospis
Jadłospis

 

 

W związku z wejściem w życie Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia

nakazującej udzielenie informacji o zawartości substancji alergizujących 

przy każdym daniu umieszczony jest numer alergenu jaki zawiera to danie:

 

1   – Zboża zawierające gluten,

2  – Skorupiaki i produkty pochodne

3  – Jaja i produkty pochodne

4  – Ryby i produkty pochodne

5  – Orzeszki ziemne (arachidowe)

6  – Soja i produkty pochodne

7  – Mleko i produkty pochodne

8  – Orzechy

9  – Seler i produkty pochodne

10  – Gorczyca i produkty pochodne

11  – Nasiona sezamu i produkty pochodne

12  – Dwutlenek siarki

13  – Łubin

14  – Mięczaki

 
Jadłospis 04.05 - 07.05.2021r.

 

Wtorek: 04.05.21

Śniadanie: Chleb(gluten) z masłem(białko mleka) z serkiem topionym i pomidorem, chleb z masłem z pasztetem drobiowym i ogórkiem kiszonym, kakao / mleko 3,2%(białko mleka) , kakao" Deco Morreno" / herbata z sokiem.

Sok tłoczony z czarnej porzeczki, banan.

Obiad: Barszcz ukraiński /wywar jarzynowy na kurczaku, buraki, ziemniaki, groch perełka, śmietana12%(białko mleka), naleśniki z serem polane musem malinowym / mąka(gluten), jajka, mleko(białko mleka) olej rzepakowy, cukier, maliny /, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Chleb wieloziarnisty(gluten) z masłem(białko mleka) z szynką drobiową z papryką czerwoną, herbata z cytryną i miodem.

 

Środa: 05.05.21

Śniadanie: Weka(gluten) z masłem (białko mleka)z serkiem topionym, pomidorem i ogórkiem, zupa mleczna (białko mleka)z płatkami Nestle czekoladowymi, herbata z cytryną i miodem.

Sok wieloowocowy, kiwi.

Obiad: Zupa ogórkowa z ziemniakami / wywar jarzynowy na kurczaku, ogórki kiszone, ziemniaki, śmietana12%, przyprawy/ filet z indyka w sosie jogurtowo- czosnkowym z ryżem /filet, czosnek, ryż, mąka(gluten) , cebula, jogurt(białko mleka)przyprawy ziołowe / surówka z pora i jabłka, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Chleb (gluten)z masłem z pastą rybną z makreli w pomidorach, szczypiorek, herbata z sokiem.

 

Czwartek: 06.05.21

Śniadanie: Chleb(gluten) z masłem(białko mleka ) z pastą jajeczną z szczypiorkiem, kakao(białko mleka), herbata z cytryną i miodem.

Sok pomarańczowy, jabłko.

Obiad: Zupa krem z ciecierzycy z groszkiem ptysiowym / wywar jarzynowy na kurczaku, ciecierzyca, groszek, mąka(gluten) śmietana12%, przyprawy /sznycelki wieprzowe / łopatka od szynki, cebula, czosnek, jajka, przyprawy, olej rzepakowy / ziemniaki, kapusta zasmażana, kompot malinowy.

Podwieczorek : Sałatka owocowa / brzoskwinie, banany, ananasy, gruszki, jabłka, mandarynki /, babka piaskowa, herbata z cytryną i miodem.

 

Piątek: 07.05.21

Śniadanie: Bułka (gluten) z masłem(białko mleka)z filetem z indyka z pomidorem, rzodkiewka, kakao, herbata z cytryną i miodem.

Sok tłoczony z marchwi i brzoskwini, pomarańcza.

Obiad: Zupa kalafiorowa z makaronem / wywar jarzynowy na kurczaku, makaron muszelki(gluten), kalafior, przyprawy, śmietana12%(białko mleka) / filet rybny / filet rybny z miruny (ryba), mąka (gluten), olej rzepakowy, jajka, przyprawy / ziemniaki, surówka z kapusty pekińskiej, kukurydzy i jabłka, kompot wieloowocowy.

Podwieczorek: Jogurt truskawkowy niskosłodzony(białko mleka), biszkopty, soczek wieloowocowy(kartonik).

 

 

W jadłospisie wyróżniono substancje powodujące alergie lub reakcje nietolerancji zawarte w załączniku II do Rozporządzenia 1169 z 25 Pażdziernika 2011.

Szczegółowy opis użytych składników oraz wartość kaloryczna i odżywcza wyprodukowanych posiłków znajduje się do wglądu u intendenta przedszkola.


Ostatnia aktualizacja: 2021-05-03